POLATLI KARAHAMZALI KALKER TAŞ OCAĞI - 1

Kalker:
Kimyasal bileşiminde en az %90 oranında kalsiyum karbonat içeren kayaçlara kalker yada kireçtaşı adı verilir. Kalker malzemesi günümüzde taş ocaklarından elde edilir çeşitli boyutlarda ve elek aralıklarında işlenerek bir çok sektörde hammadde olarak kullanılmaktadır.
Kalker Malzemenin Kullanım Alanları:
Kalker malzeme kullanım alanları öncelikle en yoğun hazır beton üretimde agrega olarak kullanılır, asfalt üretiminde agrega olarak kullanılır, yol yapımında stabilizasyon ve temel dolgu malzemesi olarak kullanılır, çeşitli konutlar, sosyal tesisler ve endüstriyel yapılarda dolgu ve alt yapı malzemesi olarak kullanılır, drenaj çalışmalarında ve çevre düzenlemelerinde kullanılır, yapı estetiği ve tahkimat işlerinde kesme taş ve duvar taşı olarak kullanılır, çimento üretiminde hammadde olarak kullanılır ve kireç üretiminde hammadde olarak kullanılır. Bu öncelikli kullanım alanlarının yanı sıra inşaat sanayinde, yapı kimyasalları sanayinde, ziraatta, metalurji endüstrisinde, kağıt sanayinde, cam sanayinde ve kimya sanayinde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.
Firmamız Kalker Malzemenin istenilen talebe ve kullanım amacına uygun olacak şekilde üretimini sağlayıp kaliteli hizmet anlayışı ile müşterilerine sunmaktadır.